Karabağlar’da Sahte İstifa Krizi

Karabağlar'da Sahte İstifa Krizi

Delege seçimleri takvimi açıklanan CHP İzmir, Karabağlar İlçe Başkanlığı'nda yaşanan sahte istifa olayı ile sarsıldı. İlçenin İhsan Alyanak Mahallesi'nde 15 kişinin adına sahte imza ile istifa dilekçesi verilerek üyeliği düşürüldü. Düşürülen üyelerin tamamının Mardinli olması dikkat çekti.

06 Eylül 2017 - 14:29 - Güncelleme: 06 Eylül 2017 - 17:17

Elçin Arslan / Gerçek Haberci Özel - Kongre süreci devam eden ve bu hafta sonu Güzelbahçe'de yapılacak seçim ile start alacak olan delege seçimleri öncesi CHP Karabağlar İlçesi istifa skandalı ile sarsıldı. İlçenin en küçük mahallelerinden olmasına rağmen siyaseten en hareketli yerlerinden biri olan İhsan Alyanak Mahallesi'nde delege olmak için başvuran Osman Aydın'ın bu konuyla ilgili çalışmaya başladığında ilçe başkanlığından parti üyesi olmadığı kendisine bildirildi. Aydın yaptığı araştırma sonrası kendisi adına sahte imza ile istifa dilekçesi verildiğini öğrendi. Araştırmalarını derinleştiren Aydın kendisi ile birlikte toplam 15 kişinin daha benzer şekilde üyeliğinin düşürüldüğü bilgisine ulaştı.

TAMAMI MARDİNLİ!
Toplam 3 delege çıkaran ve Her kongre dönemi kıran kırana seçimin yaşandığı 120 üyesi bulunan mahallede sahte imza ile üyeliği düşürülen tüm isimlerin Mardinli olması yaşanan olayı daha da manidar kılıyor.

Üyeliği düşürülen isimler geçtiğimiz kongre döneminde üye olduklarını mevcut ilçe Başkanı Ali İhsan Yıldız döneminde bu olayın yaşandığını iddia ederek CHP İzmir İl Başkanlığı'na üyeliklerinin geri verilmesi ve işlemi yapanların belirlenerek disipline sevkedilmesi için dilekçe ile başvurdukları öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
8.Gün'de gündem Serdar Aksoy ve CHP kurultayı
8.Gün'de gündem Serdar Aksoy ve CHP kurultayı
8. Gün'de yoğun gündem! Umutoğulları: Birileri Gürbüz'e operasyon yapmak istiyor
8. Gün'de yoğun gündem! Umutoğulları: Birileri Gürbüz'e...