Yeni felaket geliyor! 5-7 gün içinde...

Yeni felaket geliyor! 5-7 gün içinde...

Atlantik’te yeni bir kasırga oluştu. 5-7 gün içinde en yüksek seviye olan Kategori 5 şiddetinde ABD’nin doğu kıyılarını vurması bekleniyor

03 Eylül 2017 - 10:00

ABD’nin Teksas ve Lousiana eyaletlerini vuran ve ülke tarihinin en maliyetli kasırgası olarak kayıtlara geçen Harvey Kasırgası, 92 trilyon litre yağış bıraktı. 37 kişinin hayatını kaybettiği 200 bine yakın evin de elektriksiz kalmasına sebep olan Harvey, otoyolları da nehirlere çevirdi. Kasırganın ekonomik maliyetinin 100 milyar dolara ulaşabileceği belirtilirken bölgenin kasırganın etkilerinden arındırılmasının yıllar sürebileceği belirtiliyor. ABD, bölgeye yardım için kampanyalar düzenlerken gelen bir haber ise tüylerin yeniden sebep oldu. Meteoroloji uzmanları Atlantik’te Irna isimli yeni bir kasırganın oluştuğunu ve Amerika’nın doğu kıyılarına doğru ilerlediğini duyurdu. Anakaraya yaklaşırken 5’inci Kategori yani en şiddetli seviyeye ulaşması beklenen Irna’nın ABD’nin doğu kıyısını 5-7 gün arasında vuracağı hesaplanıyor. Yön değiştirme olasılığı nedeniyle Irna’nın henüz hangi eyaleti vuracağı tespit edilemiyor.

50 kişiyi kurtardı

Gaelon Philips isimli bir genç, Teksas’ta mahalleleri sel suları tarafından çevrelendiği için kurtarılmayı bekleyen 50 kişiyi kendi teknesiyle kurtararak kahraman oldu. Yardım görevlilerinin ulaşamadığı afetzedelere kendi teknesiyle ulaşan genç Port Arthur bölgesinde 7-8 saatlik uğraş sonucu aralarında yeni doğmuş bebeklerin de bulunduğu 50 kişiyi kurtardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
8.Gün'de gündem Serdar Aksoy ve CHP kurultayı
8.Gün'de gündem Serdar Aksoy ve CHP kurultayı
8. Gün'de yoğun gündem! Umutoğulları: Birileri Gürbüz'e operasyon yapmak istiyor
8. Gün'de yoğun gündem! Umutoğulları: Birileri Gürbüz'e...